vetdocs מערכת חדשה מקצרת את תהליך שיווק המוצרים מן החי

מערכת Vetdocs, המתחברת לתכנות הנהלת חשבונות ולמרכז השלטון המקומי, מאפשרת הפקה ושליחה קלים ומהירים של תעודות וטרינריות על בסיס תעודות משלוח

כחלק בלתי נפרד של שיווק מוצרים מן החי – בשר, עופות ודגים – כל יצרן/יבואן/מפיץ של מוצרים אלו מחויב, על פי פקודת מחלות בעלי חיים ודרישת מרכז השלטון המקומי, לצייד כל משאית היוצאת להוביל את המוצרים בתעודות וטרינריות. תעודות אלו, החתומות ע"י הווטרינר ברשות שממנה יוצאת המשאית ומיועדות לכל וטרינר של רשות שהמשאית מגיעה אליה, הן תנאי הכרחי לקבלת המוצרים ביעדם.

תעודה וטרינרית למשלוח מוצרים מן החי הינה תעודה מורכבת ומפורטת מאוד, שכן הווטרינר מחויב לציין בכל תעודה את כל תעודות המשלוח הנלוות ולפרט כמה ק"ג בשר, דגים ועוף נכללים בכל תעודה. כמו כן מכילה כל תעודה את פרטי הנהג, מספר הרכב, משקל כולל של סחורה ושעת יציאה. על בסיס התעודות הווטרינריות שמפיק בכל חודש היצרן/יבואן/מפיץ מבוצעת בסוף החודש התחשבנות בינו לבין השלטון המקומי, בתהליך מורכב המושפע מסוגי המוצרים, משקלם הכולל והתעריף המשתנה בין רשות מקומית אחת לאחרת.

מערכות הנהלת חשבונות ו-ERP כגון חשבשבת ו-SAP אינן מפיקות תעודות אלו, ועבור יצרן או מפיץ המשווק כל יום את מוצריו למספר רב של לקוחות, הפקה ידנית של תעודה כזאת הינה תהליך ארוך, מסובך ומייגע המועד לטעויות אנוש.

מערכת Vetdocs, פיתוח חדש של בית התכנה אולסי הפועל מ-1995 בניהולו של אורן לסמן, מבטלת את הצורך בהפקה ידנית משום שהיא מסוגלת להתחבר למסד הנתונים של הנהלת החשבונות של הלקוח ולשלוף ממנו בזריזות וביעילות את תעודות המשלוח הרלוונטיות לאותו יום. על בסיס תעודות אלו מפיקה Vetdocs תעודות וטרינריות בחלוקה לכל מחוז ומחוז, כשכל יישוב משויך במערכת למחוז שהוא שייך אליו. התעודות המופקות נשמרות במחיצה ייחודית בבסיס הנתונים של Vetdocs (מערכת SQL Server), כקובצי PDF, וניתן בנקל לשלוף ולשחזר אותן.

כמו כן, בכל פעם שיוצאת משאית משדרת המערכת לשרתי השלטון המקומי את כל התעודות הווטרינריות שהופקו עבור המשאית, כך שכל ווטרינר מקבל מבעוד מועד את התעודות שנשלחות באותו יום. ובסוף החודש ניתן להסתייע במערכת לשם הפקת דוחות ההתחשבנות החודשיים עם השלטון המקומי – כאמור, תהליך מורכב שהשימוש ב-Vetdocs הופך אותו לפשוט מאוד לביצוע. בכך מספקת המערכת פתרון ייעודי כולל ולא יקר, המותאם ללקוח ולכלים שהוא משתמש בהם.

החיסכון הניכר בשעות עבודה ידנית ובטעויות אנוש כמעט בלתי נמנעות הופך את השימוש במערכת ווטדוקס לכדאי מאוד בחישוב עלות-תועלת, מכיוון שעלות המערכת מוחזרת בתוך זמן קצר בזכות החיסכון בכוח אדם.

vet docs main menu

vet docs main menu

פרויקטים קשורים

olsi - author

1 Comment

 • olsi הגיב:

  אורן היי

  רציתי להגיד לך תודה רבה על שעזרת לנו להקים את מערכת הדיווח הממוחשבת מול משרד הבריאות והשלטון המקומי וזה לא מובן מאליו,זאת הייתה מערכת חדשה לכל הגורמים

  ושכל הזמן התעדכנה ושונתה והיה צריך הרבה אורך רוח ומקצוענות על מנת לצלוח את הנושא הזה בשלום.

  תודה רבה לך על הסבלנות והנגישות(גם בשעות מוזרות לכולנו) והכי חשוב כמו שאתה בטח רואה המערכת עובדת מעולה ואני מקווה שנדבר רק לגבי פרויקטים חדשים.

  בברכה יצחקי אייל

LEAVE A REPLY

Your email address will not be published. Required fields are marked *